ویکی منجی

از ویکی منجی
پرش به: ناوبری، جستجو

ویکی منجی فضایی برای بارگزاری مقالات و مطالب مهدویت به سبک ویکی توسط گروه منجی دوازدهم است.

گروه منجی دوازدهم

512.PNG

جند تن از طلاب و دانشجویان با هدف مشترک نشر معارف مهدویت در فضای مجازی با قابلیتهای مختلف جمع شده اند. این گروه از سال 91 تابحال اقداماتی از قبیل انجمن و تالار گفتگو مهدیت با نام انجمن منجی دوازدهم حضور در شبکه های اجتماعی داخلی و خارجی و شبکه های پیام رسان داشته است.

 • با توجه به تجربیاتی که در انجمن بدست آوردیم وارد شبکه های اجتماعی داخلی و خارجی شدیم و فعالیتهایی به صوت گروهی در آن فضاها داریم.[۱]

تصمیم بر این شد که، سایتی به نام "منجی دوازدهم" راه اندازی کنیم و در این فضا هم فعالیتی با نام منجی دوازدهم داشته باشیم که هدف کوتاه نویسی به همراه عکس نوشته است،و ان شاءالله بتوانیم روز به روز پیشرفت داشته باشیم. [۲]

انجمن منجی دوازدهم

انجمن منجی دوازدهم فضایی است که از تیر ماه سال 1391 شروع به کار کرد و دوستان و بزرگوارانی با تخصص و تفکر مختلف تالار ها و بخشهای مختلف و متنوع این تالار گفتگو را پر بار کردند. هم اکنون آمار انجمن از این قرار است موضوع ها 25,336ارسال ها 159,545 کاربران: 2,752 بخشهای بسیاری در انجمن وجود دارد که گاه موضوعی با بیش از 100 پست بعد از بحث و گفتگوی مکرر به نتیجه رسیده است که میتوانید با مراجعه به انجمن منجی دوازدهم شاهد باشید.اما بخشهایی برای دسترسی راحتتر به کارهای شاخص داریم که از این قرار است: اطلاعیه ها و قوانین[۳] «منجی دوازدهمی» ها[۴]مشاوره مذهبی (Religious Counseling)[۵]مهدویت (Messianic Shi'ite Islam) دشمن شناسی (Enemy of)ادیان و فرق (Religions)قرآن کریم (The Holy Quran)شهر احادیث و ماه ها (City traditions months)کلام و اعتقادات (Words and Beliefs)اخلاق و عرفان (Morality And Spirituality)فرهنگ شهید و شهادت (Culture martyr and martyrdom)فرهنگ و تاریخ (Culture and history)علم و فناوری روز (Science and technology)عمومی (Public) گالری با چند آلبوم عکس نوشته تولیدیوبلاگها در انجمن منجی دوازدهم از سال 1391 تا سال1393 اوج حضور و تبادل نظرها بوده که به لحاظ پیشرفت اینترنت و تغییر فضاها کم کم انجمنها از دور اولویت کاربران خارج شد.اما در دوران اوج برای سرو سامان بخشیدن به امرور و پرهیز از هرج و مرج بیش از 50 مدیر (با احتساب بازنشسته ها و برکنار شده ها) مسدولیت را بر عهده داشتند که مستولین و مدیریت اصلی انجمن با 5 نفر ثابت بوده است.اما هم اکنون ک انجمن طرفدار خاصی ندارند محتواها نگه داری شده و تقریبا 4 نفر مدیران قدیمی انمن خضور در انجمن دارند.بخشی برای هماهنگی مدیراین و مسئولان ایجاد شده است که میتوانید اینجا ببنید.

سایت منجی دوازدهم

سایت منجی دوازدهم فضایی برای بارگزاری مطالب کوتاه مهدویت با موضوع بندی جامع و مطالب تولیدی است که همگی دارای عکس نوشته های تولیدی است.با مراجعه به سایت منجی دوازدهم میتوانید نمونه فعالیتها را ببنید.

شبکه های اجتماعی و پیام رسان

 • برای بازنشر و رساندن مطالب تولیدی انجمن و سایت منجی دوازدهم ،به مخاطبان فضای مجازی در شبکه های اجتماعی داخلی و خارجی وارد شدیم.

در شبکه اجتماعی ایرانی کلوب یک رسانه به نام منجی دوازدهم فعالیتی داشته ایم ک هم اکنون راکد مانده است.

 • در شبکه اجتماعی اینستاگرام [۶] بنام منجی دوازدهم 3 صفحه در حال فعالیت است که صفحه اصلی ما به صورت روزانه به روز می شود.[۷]
 • در شبکه اجتماعی توئیتر نیز حضور داریم که بیشتر مطالب اینستاگرام بازنشر می شود و یا موضوعات داغ را پیگیری میکنیم.[۸]
 • در شبکه های پیام رسان تلگرام را به صورت جدی وارد شدیم و ابندا با یک ربات خبر رسان و کم کم با رشد کانالها کانال منجی دوازدهم را راه اندازی نمودیم ک مطالب تولیدی و فراوری بارگزاری می شود.

در شبکه اجتماعی آپارات که یک سایت بارگزاری فیلم است نیز کانالی داریم که کلیپ های تولیدی با موضوع امام زمان بارگزاری میشود.

پانویس

 1. http://www.cloob.com/monjiaj12 https://instagram.com/monji12info/ https://twitter.com/monji12info
 2. http://monji12.com/
 3. http://forum.monji12.com/forums/9/
 4. http://forum.monji12.com/forums/14/
 5. http://forum.monji12.com/categories/568/
 6. https://www.instagram.com/monji12info/
 7. http://monji12.com/instagram
 8. https://twitter.com/monji12